اطلاعات مطلب
  • بازديدها: 1949
  • نويسنده: farabi
  • تاريخ: 13-03-1394, 00:30
0
13-03-1394, 00:30

گیاهان داروئی مراغه

دسته بندی: گیاهان داروئی مراغه

 

 

 

گیاهان داروئی مراغه

 

با توجه به اینکه در مراغه به لحاظ آب وهوائی گیاهان داروئی زیادی رشد نموده واکثر مردم بومی شناخت کاملی از فوائد آنها داشته و در موقع لزوم استفاده لازم را می نمایند . اما خیلی از مردم هنوز با فوائد این گیاهان آشنا نبوده و برای استفاده از آنها دچار سردرگمی میشوند لذا لازم دانستم تا جائی که ممکن هست شرح مفصلی برای گیاهان داروئی مراغه فراهم کنم و در اختیار همشریان عزیز قرار دهم .

 

لطفا روی گیاه مورد نظر کلیک فرمائید


کهلیک اوتی (کاکوتی) اوشقون (ریواس) توكليجه (چاي كوهي)
 خوجا باشی(خار مریم) کنگر
شیرین بیان 
 اروانا گلی(اسطوخودوس)    
     
     
     
     
     
     
     


اطلاعات مطلب
  • بازديدها: 1843
  • نويسنده: farabi
  • تاريخ: 13-03-1394, 00:09
0
13-03-1394, 00:09

کنگر

دسته بندی: گیاهان داروئی مراغه

 

کنگر، ضدعفونی‌کننده، اشتهاآور، تب‌بر


عصاره برگ و ریشه کنگر برای جلوگیری از رسوب چربی در جدار رگ‌ها مفید بوده و در درمان یرقان، سوءهاضمه، احساس ناراحتی در معده، نفخ، بی‌اشتهایی، تهوع، اسهال خفیف یا یبوست، نارسایی کبد، دفع مزمن آلبومین و کم‌خونی بعد از جراحی موثر بوده و از کبد در برابر سموم شیمیایی محافظت می‌کند.

کنگر معمولی گیاهی است خودرو با برگ‌های خاردار و ساقه‌های ضخیم شبیه به کرفس که از آن در پخت سوپ، خورش و حتی به صورت خام در سالاد استفاده می‌کنند.

البته با توجه به اینکه برگ‌های آن تیغ‌های ریز و تیزی دارند، هنگام پاک کردن مراقب دستان خود باشید؛ پس بهتر است از دستکش استفاده کنید.

کنگر طبیعتی گرم و خشک دارد و به همین علت آن را با ماست نیز می‌خورند و در ضمن برای آن دسته از افرادی که گرم‌مزاج هستند، خوردن آن توصیه می‌شود. علاوه بر این، کنگر منبع غنی پتاسیم است.

 

 

عکسهای بیشتر و بقیه مطلب را در ادامه مطلب ببینید